Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Tudjuk, hogy nagy nyomás nehezedik Önre. Mégis bízunk abban, hogy a demokrácia és az ország sorsa iránti elkötelezettsége erősebb ennél.
„Tisztelt Képviselőtársunk!
Az elmúlt másfél év parlamenti munkája során számos kérdésben egyetértettünk. Ennél is több kérdésben viszont vita volt közöttünk. És ez így természetes, hiszen a demokráciának éppen az a lényege, hogy nem kell minden kérdésben egyetértenünk. A demokrácia kérdésében azonban nem lehet közöttünk vita, hiszen mindannyian demokraták vagyunk.
December 23-a sorsdöntő napja lesz a magyar demokráciának. Arról szavazunk majd, hogy Magyarország megmarad-e parlamentáris demokráciának. Hiszen lehet-e parlamentáris demokráciának tekinteni egy olyan országot, ahol egy párt úgy is megnyerheti a választást, hogy nem rá szavaznak a legtöbben? Lehet-e parlamentáris demokráciának nevezni egy olyan országot, ahol a választóknak nincs lehetőségük arra, hogy a parlamenti többségnek adott felhatalmazással megváltoztassák az adótörvényeket? Parlamentáris demokrácia-e egy olyan ország, ahol az előző többség által kinevezett Költségvetési Tanács megvétózhatja az új parlamenti többség döntéseit?
A napnál is világosabb: a választójogi törvény és a pénzügyi stabilitásról szóló törvény elfogadása esetén Magyarországon már nem lesz parlamentáris demokrácia. Éppen ezért arra kérjük, hogy december 23-án ne szavazza meg ezeket a törvényeket! Tudjuk, hogy nagy nyomás nehezedik Önre. Mégis bízunk abban, hogy a demokrácia és az ország sorsa iránti elkötelezettsége erősebb ennél.
Kérjük, hallgasson a lelkiismeretére! Ne árulja el a demokráciát!
Üdvözlettel:
az LMP országgyűlési képviselői”